ПЕДЕСЕТ НИЈАНСИ СИВО
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 13 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

Fifty Shades of Grey

На Денот на вљубените ни пристигнува најнеобичната љубовна приказна на Ана и Кристијан.Снимен по бестселерот Педесет нијанси сиво на Е.Л.Џејмс, кој стана своевиден светски феномен и ги избледи границите на забранетите разговори.Кога срамежливата Анастасија која студира книжевност, ќе оди да го интервјуира Кристијан Греј за студентскиот весник, како услуга за нејзината цимерка, не е свесна колку вртоглаво ќе се смени нејзиниот живот. Кристијан е енигматичен колку што е моќен и богат, а Анастасија го привлекува на необичен начин. Греј е обеземен од потребата се да е во негова контрола, а на Ана не и останува ништо друго освен да се предаде во негови раце…

Жанр: Романтичен, Љубовен

Траење на филмот: 125 мин.

Режија: Sam Taylor-Johnson

Улоги: Jamie Dornan, Dakota Johnson

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 Датуми на прикажување:

16.02.Понеделник во 20.00 ч.
17.02. Вторник 22.15 ч.
18.02. Среда 22.15 ч.
19.02. Четврток 20.00 ч.
20.02. Петок 22.15 ч.
22.02. Недела 22.15 ч. 

24.02. Вторник 20.00 ч.
25.02 Среда 20.00 ч.
26.02 Четврток 20.00 ч.
27.02 Петок 20.00 ч.
28.02 Сабота 20.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

 

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...