Патување низ времето
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

VOYAGE OF TIME

Ова остварување е вистинско уживање за сите љубители на филмските подвижни слики, снажниот визуелен приказ и најамбициозниот проект на прочуениот Теренс Малик кој е американски филмски режисер, сценарист и продуцент, кој работел повеќе од 30 години на овој документарен филм. Тој го напиша и го режираше ова филмско остварување со кое ја слави Земјата- од раѓањето на универзумот до неговото конечно распаѓањe.

Жанр: Документарен

Траење на филмот : 90 минути

Режија: Terrence Malick

Улоги: Cate Blanchett, Jamal Cavil, Maisha Diatta

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:
28.12.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...