ПАТОТ ДО СЛАВАТА
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

THE WALK

Дванаесет луѓе оделе на Месечината, но, само еден човек, Филип Петит (Џозеф Гордон-Луит), ќе ја помине празнината помеѓу Светскиот трговски центар на јаже. Воден од неговиот ментор од реалниот живот, Папа Руди (Бен Кингсли) и со помош на неверојатна група на меѓународни регрути, Петит и неговата дружина ги надминат предавствата и раздорот за да го извршат својот луд план.

Жанр: Биографски, Драма

Траење на филмот: 131 мин

Режија: Robert Zemeckis

Улоги: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

16.10.2015 ПЕТОК во 20.00 ч
17.10.2015 САБОТА во 20.00 ч
18.10.2015 НЕДЕЛА во 20.00 ч
20.10.2015 ВТОРНИК во 20.00 ч
21.10.2015 СРЕДА во 22.15 ч
24.10.2015 САБОТА во 22.15 ч

Цена на влезниците -200 ден

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...