ПАТЕРСОН
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

PATERSON 

Патерсон е вреден возач на автобуси и има своја дневна рутина. Тој го надгледува градот и слуша делови од разговори додека ги превезува своите патници. Патерсон исто така пишува песни, го води неговото куче на прошетка и пие по едно пиво во барот, после завршената смена на работа. Лаура, неговата сакана сопруга, која верува во неговиот талент за пишување, го чека во нивниот дом, со сите нејзини идеи.

Жанр: Драма, Комедија

Траење на филмот : 118 минути

Режија: Jim Jarmusch

Улоги: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Kara Hayward, Sterling Jerins, Frank Harts, Rizwan Manji

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Вторник 25.04.2017. 22:00Цена на влезниците:
  150 денари.

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...