Пат до Божиќната ѕвезда (синхронизиран) (Journey to the Christmas star)

Храбра девојка трга на авантуристичко патување во потрага на Божиќната Ѕвезда со цел да го ослободи кралството од проколнување и да ја врати назад одамна изгубената принцеза, но некои моќни душмани ќе пробаат да ја сопрат во својата намера. Божиќна авантура за целото семејство прикажана во магична зимска идила.

 

Жанр: авантура, фамилијарен, фантазија

 

Траење на филмот: 80 мин.

Режија: Nils Gaup

Улоги: Agnes Kittelsen, Andres Baasamo Christiansen, Jakom Ofterbo

 

Термин: 12.00 часот

 

Датуми на прикажување:

 

САБОТА 11.01.2014

НЕДЕЛА 12.01.2014

 

САБОТА 18. 01.2014

НЕДЕЛА 19.01.2014

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...