ПАН – ПАТУВАЊЕ ВО НЕДОЈДИЈА
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

PAN

Приказна за младиот сирак кој побегнува во магичното место познато како Недојдија. Таму, тој ги открива сите забави и ризици, како и неговата судбина – да стане херој, кој засекогаш ќе биде познат како Петар Пан.

Жанр: Фантазија

Траење на филмот: 131 мин

Режија: Joe Wright

Улоги: Levi Miller, Garrett Hedlund, Hugh Jackman, Rooney Mara

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

16.10.2015 ПЕТОК во 18.00 ч
17.10.2015 САБОТА во 18.00 ч
23.10.2015 ПЕТОК во 18.00 Ч
24.10.2015 САБОТА во 18.00 Ч
29.10.2015 ЧЕТВРТОК во 18.00 Ч

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...