ПАДОТ НА ЛОНДОН
Рејтинг 3.9
Вкупен рејтинг од 10 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.9 добро

LONDON HAS FALLEN 

После смртта на британскиот премиер под сумнителни околности, сите светските лидери од Западниот свет мора да присуствуваат на неговиот погреб. Погребот е еден од најзаштитените случувања во светот, но ќе излезе дека тоа е план за атентант на сите лидери и да се одкрие ужасна верзија на иднината. Претседателот на САД, неговата импресионантна тајна служба и Англискиот МИ-6 агент,  кој не верува на никого се единствените луѓе кои имаат надеж за да се спречи се.

Жанр: Акција, Трилер

Траење на филмот: 92 минути

Режија: Babak Najafi

Улоги: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Angela Bassett

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

17.03.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч.
18.03.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
20.03.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
21.03.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
22.03.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
23.03.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...