ОДМАЗДА НА ЖЕНСКИ НАЧИН The Other Woman

ОДМАЗДА НА ЖЕНСКИ НАЧИН

The Other Woman

 

Три карактерно различни жени имаат само една заедничка ставка во животот- ги изиграл истовремено истиот маж. Повеќе не е важно која ќе биде со него, туку како ќе се осветат.

Дали постои пострашна работа од женската освета?

Кога Карли ќе дознае дека нејзиниот дечко е оженет (Камерон Дијаз), се обидува да го среди својот живот и да се врати на „вистинскиот пат“. Меѓутоа случајно ја запознава неговата соприга (Лесли Ман), увидува дека двете имаат многу заедничко. Набрзо двете непријателки стануваат нераздвојни и добри пријателки. Откако ќе откријат уште една негова љубовница (Кејт Аптон), трите жеди ги здружуваат силите и смислуваат заедничка освета.

 

Жанр: комедија

Траење на филмот: 109 мин.

Режија: Nick Cassavetes

Улоги: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton, Nikolaj Coster-Waldau

 

Датуми на прикажување:

САБОТА   10.05. 20.00 ч.
НЕДЕЛА   11.05. 22.00 ч.
ПОНЕД.    12.05. 20.00 ч.
ВТОРНИК 13.05. 20.00 ч.
СРЕДА      14.05. 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...