ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА СКОПЈЕ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

 

Втора Светска Војна. Низ очите на 11 годишниот Зоран ги гледаме страдањата и хоророт на луѓето кои поминуваат низ војната. Додека неговиот татко е партизан кој се бори против германците, неговата мајка, Лица, започнува љубовна афера со германски офицер.

Жанр: акција

Траење на филмот : 110 минути

Режија: Данило Шербеџија, Раде Шербеџија

Улоги: Дениз Абдула, Кире Ацевски, Стефан Арсиќ, Дејан Лилиќ

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
19.09.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
20.09.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
21.09.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
22.09.2016 ЧЕТВРТОК во 22:15 ч.
23.09.2016 ПЕТОК во 22:15 ч.
24.09.2016 САБОТА во 22:15 ч.
25.09.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...