ОРЕЛОТ ЕДИ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

EDDIE THE EAGLE 

Инспириран од вистински настани, Орелот Еди е позитивна приказна за Мајкл Еди Едвардс, храбриот Британски ски-скокач кој никогаш не ја изгубил вербата во себеси, иако целата нација не верувала во него. Со помош на неговиот бунтовен и харизматичен тренер, Еди ги освоил срцата на спортските фанови низ светот правејќи неверојатен и историски приказ во зимските олимписки игри во Калгари во 1988 година.

Жанр: Научна фантастика, Трилер

Траење на филмот : 113 Минути

Режија: Dexter Fletcher

Улоги: Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

11.04.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
12.04.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
13.04.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците:150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...