ОРЕЛОТ ЕДИ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

EDDIE THE EAGLE 

Инспириран од вистински настани, Орелот Еди е позитивна приказна за Мајкл Еди Едвардс, храбриот Британски ски-скокач кој никогаш не ја изгубил вербата во себеси, иако целата нација не верувала во него. Со помош на неговиот бунтовен и харизматичен тренер, Еди ги освоил срцата на спортските фанови низ светот правејќи неверојатен и историски приказ во зимските олимписки игри во Калгари во 1988 година.

Жанр: Научна фантастика, Трилер

Траење на филмот : 113 Минути

Режија: Dexter Fletcher

Улоги: Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

11.04.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
12.04.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
13.04.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците:150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...