ОПАСНОСТ ОД ДЛАБОЧИНИТЕ

THE SHALLOWS

Во напнатиот трилерот  Ненси (Блејк Лајвли) сурфа на една сокриена плажа, кога ќе биде нападната од голема бела ајкула. Иако е на само 200 метри од преживување, за да стигне до брегот таа мора да има голема  волја, генијалност и цврстина.

Жанр: Трилер

Траење на филмот : 87 Минути

Режија: Jaume Collet-Serra

Улоги: Blake Lively

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
18.08.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч. 
19.08.2016 ПЕТОК во 22:00 ч. 
20.08.2016 САБОТА во 22:00 ч.
21.08.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...