ОМРАЗЕНАТА ОСУМКА
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

HATEFUL EIGHT 

Тркајќи се до градот Ред Рок во пост-граѓанската војна во Вајоминг, ловецот на награди Џон Рут и ноговиот затвореник Дејзи се среќаваат со друг ловец на награди кој тврди дека е шериф. Барајќи заштита од снежна олуја, наоѓаат куќа на планинскиот пат. Таму ги пречекуваат четворица странци. Осумте патници наскоро ќе научат дека можеби нема да стигнат до саканата дестинација…

Жанр: вестерн, акција

Траење на филмот: 167 мин

Режија:  Quentin Tarantino

Улоги: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
11.01.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
12.01.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
13.01.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
18.01.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
20.01.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...