ОДМАЗНИЦИ: ЕРАТА НА УЛТРОН (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 15 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер
The Avengers: Age of Ultron

Кога Тони Старк ќе се обиде да ја стартува заборавената мировна програма, работите ќе тргнат во погрешна насока и светските суперхерои од Земјата, вклучувајќи го Iron Man, Капетан Америка, Тор, Хулк, Црната Вдовица и Хокај, се вклучуваат во ултимативен тест да ја одржат планетата во рамнотежа. Кога лошиот Ултрон се појавува, Одмаздници се обидуваат да го спречат во нанесување на неговите страшни планови, водејќи ги низ една глобална авантура.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот:  150 мин.

Режија: Joss Whedon

Улоги: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Понеделник 29.06.15  во 20.00 ч.
Вторник        30.06.15  во  20.00 ч.

 

Цена: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...