Облачно со врнежи од ќофтиња 2 3D

Облачно со врнежи од ќофтиња 2 3D

Cloudy with a Chance of Meatballs – Revenge of the Leftovers

 

Генијалноста на иноваторот Флинт Локвуд конечно е признаена, кога тој е повикан од страна на неговиот идол Честер да и се придружи на компанијата каде најдобрите и најпаметни иноватори на светот ги создаваат новите технологии за доброто на човештовото.

 

Жанр: Анимиран/Цртан, Комедија

Траење на филмот: 95 мин.

Режија: Cody Cameron

Улоги: Bill Hader, Anna Faris, Will Forte

 

Датуми на прикажување: Сабота   23.11.2013

Недела  24.11.2013

Сабота  30.11.2013

Недела  01.12.2013

Термин: 11.00 часот

 

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...