НУЛТА ТЕОРЕМА The Zero Theorem

НУЛТА ТЕОРЕМА

The Zero Theorem

 

Екцентричен и повлечен компјутерски гениј, кој живее во корпоративен свет, предводен е од егзистенцијален гнев. Тој работи на мистериозен проект т.н. „Нулта теорема“, математичка формула која конечно ќе потврди дали животот има некаква смисла. Само еднаш во својот живот тој успеал да ја искуси моќта на љубовта и посакал да ја разбере причината поради која постојат луѓето.

 

 

Жанр: драма, фантазија, научна фантастика

Траење на филмот: 107мин.

Режија: Terry Gilliam

Улоги: Christoph Waltz, Mélanie Thierry, David Thewlis

 

Датуми на прикажување:

Понедел.    14.04.2014 проекција во 20.00 часот

Вторник      15.04.2014 проекција во 22.00 часот

Среда         16.04.2014 проекција во 20.00 часот

Четврток     17.04.2014 проекција во 20.00 часот

 

Мала сала

 

Цена на влезници: 100 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...