НОЌНА ПОТЕРА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Run All Night

Припадникот на бруклинското подземје и успешен платен убиец Jimmy Colon (Liam Neeson) имал и подобри денови. На 55 години го прогонуваат грешките од минатото, но и упорниот полициски детектив (Vincent D’ Onofrio), па се чини дека Џими единствената утеха ја наоѓа на дното од чашата виски. Но кога неговиот син ќе стане мета, тој ќе биде принуден да го убие својот поранешен шеф, за да го заштити синот и семејството.

Жанр: Акција, Трилер

Траење на филмот: 114 мин.

Режија: Jaume Collet-Serra

Улоги: Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување: од 16.04.2015

Четврток         16.04.2015 22:00
Сабота            18.04.2015 20:00
Недела           19.04.2015 20:00
Понеделник    20.04.2015 20:00
Вторник           21.04.2015 20:00
Среда              22.04.2015 20:00

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...