НОЌНА ПОТЕРА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Run All Night

Припадникот на бруклинското подземје и успешен платен убиец Jimmy Colon (Liam Neeson) имал и подобри денови. На 55 години го прогонуваат грешките од минатото, но и упорниот полициски детектив (Vincent D’ Onofrio), па се чини дека Џими единствената утеха ја наоѓа на дното од чашата виски. Но кога неговиот син ќе стане мета, тој ќе биде принуден да го убие својот поранешен шеф, за да го заштити синот и семејството.

Жанр: Акција, Трилер

Траење на филмот: 114 мин.

Режија: Jaume Collet-Serra

Улоги: Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување: од 16.04.2015

Четврток         16.04.2015 22:00
Сабота            18.04.2015 20:00
Недела           19.04.2015 20:00
Понеделник    20.04.2015 20:00
Вторник           21.04.2015 20:00
Среда              22.04.2015 20:00

 

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...