НИНЏА ЖЕЛКИ: ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД СЕНКА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

NINJA TURTLES: OUT OF THE SHADOWS 

Михелаџело, Донатело, Леонардо и Рафаел се враќаат во градот за да го спасат од опасна закана кога Секачот ќе побегне од затвор и ќе ги здружи силите со лудиот научник Бакстер Стокман и неговите двајца глупави асистенти. Нивниот план е превземање на власта во целиот свет. Како што желките се припремаат за поразување на Секачот, ќе се соочат со поголемо зло, озогласениот Кранг.

Жанр: Акција, Фантазија

Траење на филмот : 126 минути

Режија: Dave Green

Улоги: Stephen Amell, Megan Fox, Alessandra Ambrosio, Alan Ritchson

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
05.06.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч. (3D)
06.06.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч. (3D)
07.06.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.(3D)
08.06.2016 СРЕДА во 20:00 ч.(3D)
11.06.2016 САБОТА во 18:00 ч.(2D)

Цена на влезниците: 200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...