НИНЏА ЖЕЛКИ (3D)

Teenage Mutant Ninja Turtles (3D)

 

Темнината се вселува во Њујорк откако Шредер и неговиот зол клан земаат се во свои раце, од полицијата до политичарите. Иднината изгледа одвратно, се додека четворица бездомни браќа излегуваат од канализација и ја откриваат нивната судбина како тинејџерски мутантски нинџа желки. Желките мора да работат со бестрашната новинарка Ejприл О’Нил и нејзиниот камерман Вернон Фенвик да го спасат градот и да го спречат ѓаволскиот план на Шредер.

Жанр: Авантура, Акција

Траење на филмот: 101 мин.

Режија: Jonathan Liebesman

Улоги: Megan Fox, Alan Ritchson, Pete Ploszek, Noel Fisher

 

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

 

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТ.      28.08.2014 20.00 ч.
ПЕТОК        29.08.2014 20.00 ч.
САБОТА     30.08.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА      31.08.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.  01.09.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК     02.09.2014 20.00 ч.
СРЕДА         03.09.2014 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...