Ничие дете

Ničije dete

Во доцните 1980-ти години, едно дете е најдено во планините на Босна и Херцеговина. Никој не може да открие како тоа се нашло во дивината, ниту дали животните го хранеле и го одгледале.

Жанр: Драма

Траење на филмот: 100 мин.

Режија: Vuk Ršumović

Улоги: Denis Murić, Pavle Čemerikić, Isidora Janković, Miloš Timotijević

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување од : 15.04.2015

ПЕТОК                     15.05.2015 22.00 Ч
САБОТА                   16.05.2015 20.00 Ч
НЕДЕЛА                  17.05.2015 20.00 Ч

Влезници по цена од 100 ден

Филмот на 16.05 и 17.05.2015  ќе се прикажува во мала сала

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...