НЕКАДЕ ДАЛЕКУ

Јохан е храбар и љубопитен мал зајак кој живее со татко му на брод. Одгледуваат зеленчук и Јохан има доволно простор за да си игра. Тој секој ден од чамецот праќа порака во шише до својата мајка од која не добива одговор. Еден ден, додека неговиот татко е во набавка, Јохан добива таинствен повик по бродската радио станица. Тој ја препознава својата можност да оди на местото каде е неговата мајка и да ја реши загатката. Додека сè повеќе и повеќе учи за животот, доаѓа до несогласување со најмоќната сила на светот.

Ова е  приказна за еден малиот зајак кој не е доволно стар за да ги разбере правилата на животот, а копнежот за невозможни работи никого нема да остави рамнодушен.

 

СИНХРОНИЗИРАНО

 

Анимација, авантура

Препорачана возраст: 7+

Земја на потекло: Шведска, Данска

Траење: 78 минути

16.12.2014 ВТОРНИК во 18.00 ч.

Цената за единечен билет ќе изнесува 100 денари, а за групни посети 70 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...