(НЕ) ПРОФЕСИОНАЛЕЦ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

THE BORTHERS GRIMSBY 

Шпион од МИ-6 (Марк Стронг) има брат. За жал, тој е англиски хулигански фудбалер од градот Гримзби. Ноби има сѐ што еден маж би посакал – 9 деца и најатрактивната жена во северна Англија. Но во неговиот живот недостига неговиот мал брат Себастијан. Откако биле посвоени од различни фамилии како деца, Ноби поминал 28 години барајќи го својот брат. Штом слушнал за неговата локација, Ноби оди на пат за да се обедини со неговиот брат, не знаејќи дека неговиот брат е шпион на МИ-6  и  открил завера која ќе го стави целиот свет во опасност. Бегајќи и неправедно осуден, Себастијан ќе сфати дека ако тргне да го спасува светот, ќе му биде потребна помош од брат му.

Жанр: Комедија

Траење на филмот : 82 минути

Режија: Louis Leterrier

Улоги: Penélope Cruz, Isla Fisher, Rebel Wilson

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

03.03.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
04.03.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
06.03.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
07.03.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...