НАЈДОБРИОТ ЕГЗОТИЧЕН ХОТЕЛ МАРИГОЛД 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE SECOND BEST EXOTIC MARIGOLD HOTEL 2

Најдобриот егзотичен хотел Мариголд 2 е големиот сон на Сони (Дев Пател) кој му одзема и повеќе време отколку што има, со оглед на тоа дека тој штотуку стапил во брак со Сунаин (Тина Десаи), која е љубовта на неговиот живот.

Жанр: Комедија, Драма

Траење на филмот: 123 Минути

Режија: John Madden

Улоги: Judi Dench, Tom Wilkinson, Maggie Smith, Bill Nighy

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување: од 04.05.2015

ПОНЕДЕЛНИК        04.05.2015 22.30 Ч
ВТОРНИК                05.05.2015 22.30 Ч
СРЕДА                     06.05.2015 20.00 Ч

Цена на влезниците:150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...