НА РАБОТ НА ИДНИНАТА (3D)  Edge Of Tomorrow(3D)

НА РАБОТ НА ИДНИНАТА (3D)

Edge Of Tomorrow(3D)

 

Импресивнa научна фантастика, блокбастер акција со Том Круз во главната улога! Во светот на иднината, Том Круз e потполковникот Вилијам Кејџ кој води битка против вонземјани. Одеднаш тој се наоѓа себеси заробен во времето, на последниот ден од битката во која умрел. Поминувајќи го одново и одново последниот ден од неговиот живот, Кејџ на крајот станува се поподготвен да ја пречека смртта … Филмот „На работ на иднината“ е снимен според реномираниот роман на јапонскиот писател Хироши Сакуразаке “Се што треба да направиш е да убиеш.”

 

Жанр: акција,научна фантастика

Траење на филмот:114 мин.

Режија: Doug Liman

Улоги: Tom Cruise, Emily Blunt, Charlotte Riley

 

Датуми на прикажување:

Четврток     29.05.2014  20.00 ч.
Петок           30.05.2014 20.00 ч.
Сабота         31.05.2014 20.00 ч.
Недела         01.06.2014 20.00 ч.
Понед.          02.06.2014 20.00 ч.
Вторник      03.06.2014 20.00 ч.
Среда           04.06.2014 20.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 200 денари

 

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...