MUPPETS MOST WANTED Мапетите во бегство

MUPPETS MOST WANTED

 

За време на светската турнеја, Мапетите ќе затекнат голема Европска кражба на скапоцени работи предводена од лукав криминалец и неговиот подмолен помошник. Приказната се заплеткува кофа Мапетите ќе сфатат дека криминалецот е многу сличен на Кермит.

 

Жанр: Авантура, Комедија

Траење на филмот: 112 мин.

Режија: James Bobin

Улоги: Tom Hiddleston, Salma Hayek, Lady Gaga, Tina Fey, Ray Liotta, Ricky Gervais

 

Датуми на прикажување:

Сабота 29.03.2014 проекција во 12.00 часот
Недела 30.03.2014 проекција во 12.00 часот
Недела 06.04.2014 проекција во 12.00 часот
Сабота 12.04.2014 проекција во 12.00 часот
Недела 13.04.2014 проекција во 12.00 часот
*Искористете го фамилијарниот попуст за 3 или повеќе купени влезници! (наместо регуларна цена 150 ден. за 2D, плаќате 120 ден.)

 

Цена на влезници: 150 денари

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...