МУМИЈА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE MUMMY

Една античка принцеза се буди од својата крипта под пустината откривајќи ја нејзината злоба која растела во текот на илјадниците години и насилството кое го поразува човечкото разбирање.

Жанр:  Хорор

Траење на филмот : 107минути

Режија: Alex Kurtzman

Улоги: НTom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Jake Johnson

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување:

Четврток 08.06.2017. 20:00 (3D)
Петок 09.06.2017. 20:00 (3D)
Сабота 10.06.2017. 20:00 (2D)
Недела 11.06.2017. 20:00 (3D)
Понеделник 12.06.2017. 20:00 (3D)
Вторник 13.06.2017. 20:00 (3D)
Среда 14.06.2017. 20:00 (2D)Цена на влезниците:
  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...