Мост на шпионите
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

BRIGDE OF SPIES

Американски адвокат е регрутиран од страна на ЦИА за време на Студената војна, за да помогнe во спасувањето на пилот уапсен во Советскиот Сојуз.

Жанр: биографија/драма /историски

Траење на филмот: 141 мин

Режија:  Steaven Spielberg

Улоги:  Tom Hanks, Mark Rylance, Alan Alda

Возрасна категорија:

Датуми на прикажување:
26.11.2015 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
27.11.2015 ПЕТОК во 20:00 ч.
28.11.2015 САБОТА во 20:00 ч.
29.11.2015 НЕДЕЛА во 22:00 ч.

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...