МОРТДЕКАИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MORTDECAI

Приказната го следи трговецот на уметнички дела Чарлс Мортдекаи на неговото патување низ светот во потрага за украдена слика која содржи код на банкарски сеф полн со нацистичко злато. Неговата мисија ќе наиде на отпор кај неговата сопруга, ќе ги разлути Русите и британските тајни служби, а ќе збуни и бројни меѓународни терористи.

Жанр: Акција, Комедија
Траење на филмот: 106 мин.
Режија: David Koepp
Улоги: Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor
Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 29.01.2015 20.00 Ч.
ПЕТОК 30.01.2015 20.00 Ч.
САБОТА 31.01.2015 20.00 Ч.
НЕДЕЛА 01.02.2015 20.00 Ч.

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...