Монтевидео, се гледаме!  Montevideo, vidimo se!

Монтевидео, се гледаме!

Montevideo, vidimo se!

 

Вториот филм кој го носи насловот „Монтевидео, се гледаме!“ говори за учеството на југословенската фудбалска репрезентација на Првото светско првенство во Монтевидео, 1930г. Инспириран од вистинита случка, ова е приказна е продолжение на првиот филм кој ги покри случувањата што му претходеа на ова првенство.

 

Жанр: Авантура, Комедија

Траење на филмот:  141 мин.

Режија: Dragan Bjelogrlić

Улоги: Miloš Biković, Petar Strugar, Armand Assante, Viktor Savić, Elena Martinez, Branko Đurić, Predrag Vasić, Nebojša Ilić, Vojin Ćetković, Aleksandar Radojičić, Ivan Zekić, Nikola Đuričko, Srđan Todorović, Srđan Timarov, Andrija Kuzmanović, Nenad Herakov

 

Датуми на прикажување:

Четврток (13.02.2014)- 22.00 ч.

Петок       (14.02.2014)- 22.00 ч.

Сабота     (15.02.2014)- 22.00 ч.

Недела    (16.02.2014)- 22.00 ч.

Понед.     (17.02.2014)- 20.00 ч.

Вторник   (18.02.2014)- 20.00 ч.

Среда      (19.02.2014)- 20.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 150 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...