МОЈАТА ГОЛЕМА ГРЧКА СВАДБА 2
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

MY BIG FAT GREEK WEDDING 2

Продолжение на популарната комедија Мојата дебела грчка свадба 1. Одкако поголемиот дел од времето го поминуваат фокусирајќи се на својата проблематична ќерка, Таула и Иан се соочуваат со брачни проблеми. Покрај тоа тие мора да се соочат со уште една грчка венчавка која е уште поголема и подебела.

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 94 минути

Режија: Kirk Jones

Улоги: Nia Vardalos, John Corbett, Ian Gomez, Elena Kampouris

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 31.03.2016 во 22.15 ч.
ПЕТОК 01.04.2016 во 20.00 ч.
САБОТА 02.04.2016 во 20.00 ч.
ВТОРНИК 05.04.2016 во 20.00 ч.

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...