МЛАДОСТ
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

YOUTH

Фред и Мик се стари пријатели кои се на одмор во елегантел хотел во подножјето на Алпите. Фред е композитор и диригент во пензија, а Мик е филмски режисер кој се уште работи. Тие со љубопитност и нежност гледаат на животите на нивните деца и на младите сценаристи и другите гости во хотелот. Додека Мик се мачи да го заврши сценариото за филмот  за кој мисли дека ќе биде неговиот последен филм, Фред нема намера да се врати на компонирањето. Но некој сака по секоја цена повтроно да го види како диригент.

Жанр:  Драма

Траење на филмот : 125 минути

Режија: Paolo Sorrentino

Улоги: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano

Возрасна категорија:  Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
07.04.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00
10.04.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...