МИНИОНИ 3D ПОПУСТ
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 19 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

MINIONS

Еволуирајки од едно-клеточни жолти организми од почетокот на времето,Минионите живеат за да служат.
Без господар на кој што ќе му служат, паѓаат во длабока депресија.
Но Кевин, еден од нив, има план да пронајде зол шеф за да го следат неговите браќа.Тоа ги води до злобничката Скарлет и нејзиниот сопруг Херб кој што коваат заговор да го освојат светот.

Жанр: Анимиран / цртан

Траење на филмот: 94 Минути

Режија: Pierre Coffin, Kyle Balda

Улоги: Pierre Coffin, Steve Carell, Sandra Bullock, Jon Hamm, Hiroyuki Sanada, Chris Renaud

Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

Датуми на прикажување:

Сабота 22.08.2015 20.00 Ч


Цена:
 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...