МЕСИ
Рејтинг 4.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.7 супер

Приказна за возбудливото патување на малото момче кон врвот и остварување на желбата да стане еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Еден од најдобрите фудбалери во историјата на овој спорт, Лионел Меси, конечно доби филм. Режисерот Алекс де ла Иглесија на големото платно ја пренесе приказната за четирикратниот добитник на Златната топка и за неговиот животен пат од родната Аргентина до спортските височини. Без оглед на тоа дали сте обожавател на фудбалскиот клуб Барселона илисамо ги сакате приказните за луѓето кои се добри во она што го прават, филмот „Меси“ нема да ве остави рамнодушен.

Жанр: Документарен

Траење на филмот: 93 мин.

Режија: Álex de la Iglesia

Улоги: Víctor Alcaraz, Julia Azar, Marc Balaguer

Возрасна категорија: Втора категорија

Датуми на прикажување:

НЕДЕЛА 15.02.2015 18.00

ЧЕТВРТОК 19.02.2015 18.00 (мала сала)

НЕДЕЛА 22.02.2015 18:00 (мала сала)

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...