МЕСИ
Рејтинг 4.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.7 супер

Приказна за возбудливото патување на малото момче кон врвот и остварување на желбата да стане еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Еден од најдобрите фудбалери во историјата на овој спорт, Лионел Меси, конечно доби филм. Режисерот Алекс де ла Иглесија на големото платно ја пренесе приказната за четирикратниот добитник на Златната топка и за неговиот животен пат од родната Аргентина до спортските височини. Без оглед на тоа дали сте обожавател на фудбалскиот клуб Барселона илисамо ги сакате приказните за луѓето кои се добри во она што го прават, филмот „Меси“ нема да ве остави рамнодушен.

Жанр: Документарен

Траење на филмот: 93 мин.

Режија: Álex de la Iglesia

Улоги: Víctor Alcaraz, Julia Azar, Marc Balaguer

Возрасна категорија: Втора категорија

Датуми на прикажување:

НЕДЕЛА 15.02.2015 18.00

ЧЕТВРТОК 19.02.2015 18.00 (мала сала)

НЕДЕЛА 22.02.2015 18:00 (мала сала)

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...