МЕСЕЧИНА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

MOONLIGHT   

Филм добитник на 3 Оскари и Златен Глобус за најдобра драма. Во фимот се прикажани  три периода од животот на еден афро-американец Хирон: неговото детство, тинејџерските денови и раната зрелост. Како дете тој расте со неговата самохрана мајка која што е крек зависник во маало полно со криминал . Тој е срамежливо и повлечено дете, што се должи на неговата големина и запоставувањето од неговата мајка, која што повеќе се грижи за исполнување на нејзините потреби отколку грижата околу својот син. Хирон често е мета на малтретирање. Покрај неговиот кубанско-америкнаски пријател Кевин, Хирон добива совети за живот од маалскиот дилер Хуан, кој заедно со неговата девојка Тереза му нудат засолниште во нивниот дом како од сите насилници така и од неговата мајка Паула. Со вакво проблематично детсво, Хирон можно е да се соочи со големи проблеми од неговите врсници кога ќе ги достигне тинејџерските години, освен ако не ги следи советите од Хуан дека потребно е сам да ги донесува одлуките во животот.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 118 минути

Режија: Barry Jenkins

Улоги: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson

Возрасна категорија: Continental Film doo

Дистрибутер: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

Понеделник 20.03.2017. 22:15
Вторник 21.03.2017. 22:15
Среда 22.03.2017. 22:15

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...