МЕЧЕТО ПАДИНГТОН

Paddington

Филмот „Мечето Падингтон“ ги следи комичните авантури на малото перуанско мече кое допатува во Лондон да си најде дом. На изгубеното и осамено мече на станицата Падингтон ќе му се насмевне среќата кога ќе го запознае семејството Браун. Браунови ќе ја прочитаат пораката обесена на неговиот врат: „Ве молиме пазете го ова мече. Благодарам“, и ќе му понудат чај, топол дом и името Падингтон. Се чини дека среќата нема крај, се додека лошата препараторка на животни не го забележи…

Жанр: Фамилијарен, комедија
Траење на филмот: 95 мин.
Технологија: 2D
Режија: Paul King
Улоги: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters
Возрасна категорија: Втора категорија

Датуми на прикажување:

НЕДЕЛА 18.01.2015
18.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари
Цена со фамилијарен попуст: 120 денари (за купени 3 или повеќе влезници)

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...