МАТУРА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

GRADUATION 

Ромео Алдеа, физичар што живее во малечко планинско гратче во Трансилванија, ја воспитал ќерка си Елиза со идејата дека штом ќе наполни 18 години, ќе замине да студира и да живее во странство. Неговиот план е блиску до остварување – Елиза добива стипендија да студира психологија во Велика Британија. Само треба да положи матура, формалност за толку добра ученичка. Еден ден пред писмениот испит, Елиза се соочува со напад што би можел да ѝ ја загрози целата иднина. Сега Ромео мора да одлучи. Постојат начини да се реши ситуацијата, но ниту еден од нив не ги вклучува принципите на кои тој, како татко, ја воспитал ќерка си.

Жанр: драма

Траење на филмот : 128 минути

Режија: Cristian Mungiu

Улоги: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Rares Andrici, Lia Bugnar

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
27.12.2016 ВТОРНИК во 22:15 ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...