МАША И МЕДО
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Маша е три-годишно енергично, пријателско и итро девојче кое живее во шумата и секогаш запаѓа во неволји. Нејзиниот добар пријател Медвед, кој ја штити, често запаѓа во неволја покрај Маша. Но и покрај тоа, тие двајцата заедно со другите животни во шумата ја забавуваат публиката, но и ја учат на креативноста, лојалност и вистинско пријателство.
СИНХРОНИЗИРАН НА МАКЕДОНСКИ

Жанр: Анимиран / цртан

Траење на филмот : 63 минути

Режија: Dušica Novaković

Улоги: Дариа Пројковска

Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

Дистрибутер: FAME Solutions

Датуми на прикажување:

Четврток 20.04.2017. 17:00
Сабота 22.04.2017. 12:00
Сабота 22.04.2017. 17:00
Недела 23.04.2017. 12:00
Недела 23.04.2017. 17:00
Понеделник 24.04.2017. 18:00
Четврток 27.04.2017. 11:00
Недела 30.04.2017. 17:00
Петок 19.05.2017. 18:00
Сабота 20.05.2017. 18:00Цена на влезниците:
  100 денари.

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...