МАРСОВЕЦ:СПАСУВАЧКА МИСИЈА (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 8 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE MARTIAN

Астронаутот Watney е сам на немилосрдна планета со оскудни резерви и мора да се подпира на својата инвентивност,оргиналност и дух ,со цел да преживее и да прати сигнал до Земјата деа сеуште е жив. Милиони милји далеку тим меѓународни научници и НАСА работат неуморно за да го вратат дома,а неговите членови нови на екипажот осмислуваат скоро невозможен план за спасување.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот: 141 Минути

Режија: Ridley Scott

Улоги: Matt Damon, Jessica Chastain, Michael Peña, Jeff Daniels

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

10.10.2015 САБОТА во 22.15 ч
11.10.2015 НЕДЕЛА во 22.15 ч
12.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 22.30 ч
14.10.2015 СРЕДА во 20.00 ч
19.10.2015 ВТОРНИК во 20.00 ч
25.10.2015 НЕДЕЛА во 22.30 ч
26.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 ч

Цена на влезниците -200 ден,

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...