МАЈК И ДЕЈВ БАРААТ ЖЕНСКИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MIKE AND DAVE NEED WEDDING DATES

Мајк (Адам Давин) и Дејв (Зек Ефрон) се близнаци кои родителите ги принудиле да си најдат партнерки за венчавката на нивната сестра на Хаваите. Барајќи излез од оваа ситуација, тие поставуваат оглас на интернет кој станува вистинска медиумска сензација. Девојките Алис (Ана Кендрик) и Татјана (Обри Плаза) кои се јавуваат на огласот, никако не сакаат да ја пропуштат фантастичната прилика за авантура на Хаваите со браќата. Меѓутоа, животот не е секогаш онаков како што сте го замислувале, па така Мајк и Дејв не добиваат партнерки какви што очекувале.

Жанр: Комедија

Траење на филмот : 98 минути

Режија: Jake Szymanski

Улоги: Zac Efron, Adam DeVine, Anna Kendrick, Aubrey Plaza

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
25.08.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч. 
26.08.2016 ПЕТОК во 22:00 ч. 
27.08.2016 САБОТА во 22:00 ч.
28.08.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.
29.08.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...