ЛУДА НОЌ ВО МУЗЕЈОТ:ТАЈНАТА НА ФАРАОНОТ
Рејтинг 1
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 1.0 слабо

Night at the Museum: Secret of the Tomb

На музејскиот чувар Лери Дејли (Бен Стилер) во новата авантура во

музејот му се придружуваат актерските легенди Робин Вилијамс, Мики

Руни и Бен Кингсли. Третото продолжение на популарниот серијал го

води добродушниот чувар Лери и неговите пријатели преку Атлантикот во

Лондон каде заедно мора да ја одгатнат тајната на египетската гробница и

да ја спасат магијата.

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 97 мин.

Технологија: 2D

Режија: Shawn Levy

Улоги: Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson |

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 09.01.2015 18.00
САБОТА 10.01.2015 18.00
НЕДЕЛА 11.01.2015 18.00

Цена на влезници: 150 денари

Цена со фамилијарен попуст: 120 денари (за три или повеќе купени влезници)

ДИСТРИБУТЕР: МЦФ СКОПЈЕ

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...