Лего Филм  Lego: The Movie

Лего Филм

Lego: The Movie

 

ЛЕГО филм го следи Емет, обична и потполно просечна ЛЕГО фигура која секогаш постапува по правила. Но одеднаш настанува збрка и Емет го прогласуваат за извонредна особа која е клучот за спас на светот.

 

Жанр: Анимиран/Цртан, Комедија

Траење на филмот:  мин.

Режија: Phil Lord, Chris Miller

Улоги: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett

 

Датуми на прикажување:

Четврток (06.02.2014)- 18.00 ч.
Петок       (07.02.2014)- 18.00 ч.
Сабота    (08.02.2014)- 12.00 ч.
Недела   (09.02.2014)- 12.00 ч.
Сабота    (15.02.2014)- 12.00 ч.
Недела   (16.02.2014)- 12.00 ч.
Цена: 200 денари

Термин:

 

Цена на влезници: 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...