Легендите во Вегас Last Vegas

Легендите во Вегас

Last Vegas

 

За забава со најдобрите пријатели никогаш не е предоцна во животот. Четворица пријатели кои веќе одамна ја прегазиле својата шеесета година од животот, се собираат во Вегас за примерно да ја прослават ергенската вечер на едниот од нив кој најдолго од сите успеал да остане сингл. Комедија со четворица актерски легенди Robert De Niro, Morgan Freeman, Michael Douglas, Kevin Kline

 

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 105 мин.

Режија: Jon Turteltaub

Улоги: Robert De Niro, Morgan Freeman, Mary Steenburgen, Michael Douglas, Kevin Kline

 

Датуми на прикажување:

Четврток (05.12.2013) – 20.00 часот

Петок       (06.12.2013) – нема проекција, се гледаме на Рихард Вагнер- филмски концерт!

Сабота    (07.12.2013) – 20.00 часот

Недела   (08.12.2013) – 20.00 часот

Понеделник (09.12.2013) – 22.00 часот

Вторник  (10.12.2013) – 22.00 часот

Среда     (11.12.2013) – 22.00 часот

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...