ЛЕГЕНДАТА ЗА ТАРЗАН (3D)
Рејтинг 4.1
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.1 супер

THE LEGEND OF TARZAN

Поминале години од кога мажот познат како Тарзан ја напуштил џунглата во Африка за раскошен живот како Џон Клејтон III, со неговата сакана сопруга покрај него, Џејн. Tој е повикан назад во Конго да служи како трговски пратеник во Собранието, не сваќајќи дека е пион во смртоносна конвергенција на алчност и одмазда, испланиран од страна на белгиецот, Капетан Леон Ром. Но, оние кои стојат зад убиствениот заговор немаат идеја што ќе ослободат.

Жанр: Авантура

Траење на филмот : 100 Минути

Режија: David Yates

Улоги: Alexander Skarsgård, Margot Robbie, Christoph Waltz, Samuel L. Jackson

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

14.08.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...