Легендата за Херкул 3D  The Legend of Hercules 3D

Легендата за Херкул 3D

The Legend of Hercules 3D

 

Филмот на големото платно ни носи ретко видена позадина на приказната за Херкул: откако љубовта на неговиот живот Хеба е ветена на неговиот брат, тој се бунтува и е протеран од семејниот дом. Напуштен од семејството, завршува во ропство и е продаден во Колосеум каде откако ќе ги воодушеви, открива дека е полубог.

 

Жанр: Авантура, Акција

Траење на филмот: 99 мин.

Режија: Renny Harlin

Улоги: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Rade Šerbedžija, Scott Adkins

 

Датуми на прикажување: 20.01.2014 до 26.01.2014

Термин: 20.00 часот

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...