Легенда
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Legend

Филмот ја раскажува приказната за идентичните близнаци гангстери Реџи и Рони Креј, двајца од најпознатите криминалци во британската историја, и нивната империја на организираниот криминал во источен Лондон во текот на 1960-тите.

Жанр: Трилер, Криминалистички

Траење на филмот: 131 мин

Режија: Brian Helgeland

Улоги: Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis, Christopher Eccleston

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

12.10.2015 ПОНДЕЛНИК во 18.00 ч
13.10.2015 ВТОРНИК во 22.15 ч
14.10.2015 СРЕДА во 22.30 ч
15.10.2015 ЧЕТВРТОК во 20.00 ч

Цена на влезниците -150 ден

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...