Легенда
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Legend

Филмот ја раскажува приказната за идентичните близнаци гангстери Реџи и Рони Креј, двајца од најпознатите криминалци во британската историја, и нивната империја на организираниот криминал во источен Лондон во текот на 1960-тите.

Жанр: Трилер, Криминалистички

Траење на филмот: 131 мин

Режија: Brian Helgeland

Улоги: Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis, Christopher Eccleston

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

12.10.2015 ПОНДЕЛНИК во 18.00 ч
13.10.2015 ВТОРНИК во 22.15 ч
14.10.2015 СРЕДА во 22.30 ч
15.10.2015 ЧЕТВРТОК во 20.00 ч

Цена на влезниците -150 ден

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...