ЛЕДЕНА ДОБА- ГОЛЕМИОТ УДАР (3D)
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

ICE AGE- COLLISION COURSE

Праисториската верверица Скрет се катапултира во вселената во потрага по недофатливиот желад и таму случајно предизвикува низа космички настани кои ќе го преобразат и ќе го загрозат светот. Омилената филмска тројка, Мени, Сид и Диего во петтиот дел од остварувањето „Ледена доба“ мораат да ги напуштат домовите и да тргнат во нова потрага. Оваа урнебесна комедија го прикажува патувањето низ егзотични нови земји и средбата со еден куп нови ликови.

Жанр: Анимиран, Комедија

Траење на филмот : 109 Минути

Режија: Michael Thurmeier

Улоги: John Leguizamo, Ray Romano, Keke Palmer

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
14.08.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.
15.08.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 18:00 ч. (хуманитарна акција)

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...