ЛАВИРИНТ- НЕВОЗМОЖНО БЕГСТВО

“Лавиринт – невозможно бегство” е приказна за група на млади луѓе кои се обидуваат да побегнат од Ледината опколена со џиновски Лавиринт преполн со тајни.  Филмот е базиран на романот “Лавиринт – невозможно бегство” на писателот Џејмс Дашнер. Приказната е сместена во мрачна, постапокалиптична иднина. Младиот јунак, Томас (Dylan O’Brien), изненадувачки ќе се најде во непознато опкружување, во група на млади луѓе, без сеќавање на неговиот живот кој му претходел. Набрзо ќе сфати дека сите се наоѓаат во голем Лавиринт, и ќе им се придружи на организираната група“Тркачи” чија цел е да го пронајдат излезот од Лавиринтот и на страшниот живот на кој ги присилиле.

 

Жанр:Акција, Научна фантастика

Траење на филмот: 113 мин.

Режија: Wes Ball

Улоги: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Will Poulter

 

Датуми на прикажување:

 

 

ЧЕТВРТОК          25.09.2014 22.00 ч.
ПЕТОК                 26.09.2014 20.00 ч.
САБОТА              27.09.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА              28.09.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛНИК    29.09.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК            30.09.2014 20.00 ч.
СРЕДА                 01.10.2014 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...