ЛАВИРИНТ :БЕГСТВО НИЗ ПУСТОШОТ
Рејтинг 4.9
Вкупен рејтинг од 9 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.9 супер

MAZE RUNNER : THE SCORCH TRIALS

Новото поглавје во напнатиот научно-фантастичен трилер ни покажува како

Tomas I Glader се соочуваат со најголемиот предизвик досега, барајќи траги

за моќна и мистериозна организација наречена WCKD.Нивното патување ги води низ пустината преполна со препреки. Здружувајќи се со борците од отпорот , тие ги користат супермоќите на WCKD и ги откриваат нивните планови.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот:  

Режија: Wes Ball

Улоги: Dylan O’Brien, Aidan Gillen, Kaya Scodelario, Ki Hong Lee

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

03.10.2015 САБОТА во 22.15 ч
04.10.2015 НЕДЕЛА во 20.00 ч
05.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 ч
12.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 ч
25.10.2015 НЕДЕЛА во 20.00 ч

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...