ЛАВИРИНТ :БЕГСТВО НИЗ ПУСТОШОТ
Рејтинг 4.9
Вкупен рејтинг од 9 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.9 супер

MAZE RUNNER : THE SCORCH TRIALS

Новото поглавје во напнатиот научно-фантастичен трилер ни покажува како

Tomas I Glader се соочуваат со најголемиот предизвик досега, барајќи траги

за моќна и мистериозна организација наречена WCKD.Нивното патување ги води низ пустината преполна со препреки. Здружувајќи се со борците од отпорот , тие ги користат супермоќите на WCKD и ги откриваат нивните планови.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот:  

Режија: Wes Ball

Улоги: Dylan O’Brien, Aidan Gillen, Kaya Scodelario, Ki Hong Lee

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

03.10.2015 САБОТА во 22.15 ч
04.10.2015 НЕДЕЛА во 20.00 ч
05.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 ч
12.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 ч
25.10.2015 НЕДЕЛА во 20.00 ч

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...