ЛА ЛА ЛЕНД
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

LA LA LAND

Како што расте успехот кај Миа, надежна актерка која работи како келнерка и ги служи познатите филмски ѕвезди, и Себастијан, џез музичар кој што свири по коктел забави во валкани барови, нивната љубовна врска станува кревка и соништата кои што ги имаат пополека исчезнуваат.

Жанр: Музички, Комедија, Драма

Траење на филмот : 128 минути

Режија: Damien Chazelle

Улоги: Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, J.K. Simmons

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:
15.01.2016 НЕДЕЛА во 20:00ч.
16.01.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00ч.
17.01.2016 ВТОРНИК во 20:00ч.
04.02.2016 САБОТА во 20:00ч. 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...