КУМ ПО НАРАЧКА
The Wedding Ringer

 

Младоженецот Даг Харис (Josh Gad) е сладок но друштвено асоцијален, па има голем проблем- нема кум. Со помалку од две недели до неговата свадба со девојката од неговите соништа (Kaley Cuoco-Sweeting, ѕвездата на популарната серија The Big Bang Theory), Даг бара помош од Џими Калахан (Kevin Hart). Џими е сопственик на необична компанија „КУМ Д.О.О.“, која изнајмува лажни кумови. Додека Даг и Џими се трудат да ја реализираат нивната измама меѓу нив се раѓа пријателство.

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 101 мин.

Режија: Jeremy Garelick

Улоги: Kevin Hart, Josh Gad, Kaley Cuoco-Sweeting

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК   22.01.2015 20.00
ПЕТОК         23.01.2015 20.00

 

 

Цена на влезници: 150 денари

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...