КУЧИЊА НА ВОЈНАТА
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

WAR DOGS

Двајца пријатели во нивните дваесетти години (Хил и Телер), живеат во Мајами за време на војната во Ирак, ја искористуваат малку познатата владина иницијатива која им овозможува на малите бизниси да се обложуваат за американски воени договори. Почнувајќи со малку пари, тие почнуваат да заработуваат  многу и да живеат скап живот. Но кога ќе стигнат до договор од 300 милиони долари ќе западнат во бизнис со многу сомнителни луѓе, кои ќе испадне дека припаѓаат на американската влада. Приказната се базира на вистинити настани.

Жанр: Комедија, драма, воен

Траење на филмот : 115 минути

Режија: Todd Phillips

Улоги: Jonah Hill, Miles Teller, Ana de Armas,Barry Livingston, Shaun Toub

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
01.09.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч. 
02.09.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...